AKTUALITY

Marťa s Pájou do toho šly s DoFe... programu frajera - manžela královny Alžběty

přidáno: 30. 10. 2020 4:51, autor: Pavel Lufinka   [ aktualizováno 3. 11. 2020 11:21 ]

https://sites.google.com/a/vikyr.cz/vikyr/aktuality/_draft_post-4/DoFe.png
Znáte seriál Koruna? Tak ten frajer, manžel královny Alžběty, založil program DoFe.

Mezinárodní cenu vévody z Edinburgu. Celosvětový program pro mladé lidi ve věku 14 – 24 let.

Program spočívá v pravidelném plnění aktivit ve 3 oblastech: pohybu, dovednosti a dobrovolnictví. Každý účastník si sám stanovuje aktivity v jednotlivých oblastech a také cíle, kterých chce ve svých aktivitách dosáhnout. Každé ze zvolených aktivit se poté věnuje aspoň jednu hodinu týdne.

Dobu trvání programu si účastníci určují zvolením úrovně. DoFe má bronzovou (6 měsíců), stříbrnou (minimálně 12 měsíců) a zlatou úroveň (minimálně 18 měsíců). Účastníci se také na závěr programu vydají v týmu na dobrodružnou expedici do přírody, aby získali i další užitečné dovednosti. Po celou dobu trvání programu jim pomáhají vyškolení vedoucí, kteří plní funkci mentora.

Absolventi programu získávají prestižní ocenění, které jim dává výhodu v profesním i osobním životě. Ocenění uznávají zahraniční univerzity a je to skvělá položka v životopise. V současnosti se programu DoFe účastní 1,3 milionů lidí ve více než 130 zemích světa.

Nyní je možné zapojit se do programu přímo u nás, ve Vikýři. Kdybyste se chtěli dozvědět víc, koukněte na www.dofe.cz.

Pojďte do toho s námi… Protože holky to baví a Vás může taky.

Vrácení části kroužkovného za rok 2019/2020

přidáno: 4. 6. 2020 4:12, autor: Pavel Lufinka   [ Aktualizováno 4. 6. 2020 4:22 uživatelem Pavel Dostál ]

Vážení rodiče, pokud žádáte o vrácení přeplatku za školní rok 2019/2020, který nevyužijete do konce roku 2020, je nutné o přeplatek požádat písemně. Bez písemné žádosti nemůžeme váš požadavek realizovat.
Dokument ke stažení najdete pod touto zprávou.

Od 1. června je možné přihlašování na kroužky 2020/2021

přidáno: 29. 5. 2020 8:21, autor: Pavel Lufinka


Dopolední kroužky pro II. stupeň ZŠ - dotazník

přidáno: 18. 5. 2020 7:39, autor: Pavel Lufinka

Nevíme, kolik máte učení, ale pokud by se vám hodily aktivity v přírodě pro Vaše druhostupňáky, rádi je nabídneme i v dopoledních hodinách ;-) Stačí nám napsat.... těšíme se na Vaše odpovědi v dotazníku, který najdete tady

ZNOVUOTEVŘENÍ - časté dotazy

přidáno: 8. 5. 2020 0:05, autor: Andrea Tauchmanová   [ aktualizováno 8. 5. 2020 0:08 ]

Chtěli bychom Vám odpovědět na časté dotazy, které se k nám dostávají v rámci znovuotevření Vikýře a zároveň bychom tím chtěli objasnit současnou situaci.

1. Všechny kroužky otevřeny nebudou. U některých nejsme schopni zaručit splnění nařízených pravidel na jejich chod. Někteří naši vedoucí kroužků jsou osoby s rizikovými faktory. 

2. V současné chvíli oslovujeme emailem všechny účastníky otevíraných kroužků abychom zjistili jejich zájem o nastoupení do kroužku. Všechny zájemce o nastoupení do kroužku budeme informovat v příštím týdnu. 

3. U některých kroužků musíme zjistit informace o počtu účastníků, tak, abychom dodrželi velikost skupin. 

4. Pokud bude kroužek otevřen, je potřeba přinést hned na první schůzku podepsané Čestné prohlášení. Bez tohoto prohlášení není možné, aby se        účastník kroužku zúčastnil.

5. Znovuotevřené kroužky nebudou končit 29.5. 2020, jak bylo původně plánováno. Ukončení kroužku proběhne v  červnu. O termínech ukončení 
    Vás bude informovat vedoucí oddělení nebo vedoucí kroužku v emailu, nejpozději na první schůzce.

6. Pokud bude kroužek znovuotevřen, ale vy se rozhodnete ho již v letošním školním roce nenavštěvovat, můžete požádat o vrácení poměrné                  částky za nedokončeného školního roku nebo uplatnit slevu při přihlašování do kroužku na školní rok 2020/2021.

Moc Vám děkujeme za Vaší přízeň, za to, že jste stále s námi. Moc se na Vás všechny těšíme, ať v květnu na kroužcích, v létě na táborech nebo v příštím školním roce. 

TÁBORY 2020

přidáno: 7. 5. 2020 4:20, autor: Andrea Tauchmanová


V současné chvíli není stále jasné, jak to s tábory bude. Proto zatím všechny tábory plánujeme a těšíme se na ně :-)
  • pobytové tábory v Čechách - uvidíme.....zda budou moci být a za jakých podmínek - okamžitě, jak budeme vědět víc, budeme Vás informovat
  • zahraniční - uděláme maximum pro to, abyste si mohli vybrat
  • - pokud se rozhodnete sami zrušit pobyt - pak storno poplatek pořádající CK a nebo voucher na příští rok
  • - pokud CK zruší pobyt pokusíme se získat celé peníze zpět
  • příměstské tábory - uvidíme.....zda budou moci být a za jakých podmínek
  • - pokud se tábory neuskuteční, tak Vám vrátíme v plné výši peníze zpět
  • - pokud se tábory uskuteční a nebudete chtít děti na tábor dát kvůli viru či kvůli podmínkám, za kterých budou muset být pořádány (roušky, rozestupy, desinfekce atd.) - vrátíme Vám taktéž celou platbu.
Počítáme s okamžitou reorganizací táborů hned, jak budeme vědět podmínky. Ty bychom měli vědět, dle rady pro zájmové vzdělávání, cca v polovině května.
V tuto chvíli rozjedeme i propagaci s jasně danými podmínkami.

OBNOVENÍ ČINNOSTI

přidáno: 7. 5. 2020 3:31, autor: Andrea Tauchmanová   [ aktualizováno 7. 5. 2020 23:37 ]

Od pondělí 11. 5. může být  částečně obnovena naše činnost.

Informace k jednotlivým kroužků, ať těch, které se budou konat nebo zrušených, Vám, vážení rodiče, zašlou vedoucí jednotlivých oddělení.

Prosíme rodiče, aby sledovali emaily. V případě, že by Vám email nebyl doručen, prosím, ozvěte se vedoucímu oddělení.

Rodiče dětí, jejichž kroužky se neotevřou nebo děti již nenastoupí, mohou zažádat o vrácení poměrné částky platby. Pro tuto možnost je níže pod tímto textem ke stažení formulář, který je potřeba vyplnit, podepsat a doručit do Vikýře.

Rodiče dětí, které se do kroužků vrátí dostanou nejpozději příští týden tj v týdnu od 11.5. 2020 instrukce, které jsme povinni dodržovat v rámci opatření vydaných MŠMT. 

ŽÁDOST O VRÁCENÍ POMĚRNÉ ČÁSTKY ZDE


 

Zpěváček 2020

přidáno: 7. 2. 2020 3:57, autor: Pavel Lufinka   [ aktualizováno 7. 2. 2020 4:04 ]

DDM Vikýř a folklorní soubor Nisanka by Vás a Vaše zpěváčky rádi pozvali do oblastního kola soutěže dětských sólových zpěváků lidových písní.  Soutěž proběhne 15. února 2020 v Jablonci nad Nisou. V případě dotazů kontaktujte Báru Formanovou 604 364 612. 
E-mail: formanova@vikyr.cz

Už jen 22 dní!

přidáno: 10. 1. 2020 0:35, autor: Pavel Lufinka

Posledních 22 dní zbývá do spuštění ofígo přihlašování na tábory Vikýře... Na co se můžete těšit? Na tradiční oblíbené příměstské tábory, které jsou "vyprodané" během prvních pár hodin... na příměstské i pobytové novinky (foto tábor, cukrářský s Pirátem, ale třeba i luxusní příměšťáky pro dospěláky... ) Mimo to pojedeme spolu i za Polární kruh a nebo pro velký úspěch opět poletíme do Afriky... je na co se těšit! První (zahraniční) vlaštovky už vyletí zítra nebo o víkendu, tak bedlivě sledujte stránky - někdy je to o štěstí se stihnout přihlásit : -)

Lístky na Mikulášské pohlazení k dostání v Eurocentru.

přidáno: 17. 11. 2019 22:56, autor: Pavel Lufinka

Můžete si je také pořídit ve Vikýři na recepci mezi 14:30 - 19:00. Více v letáku

1-10 of 84

Comments