AKTUALITY‎ > ‎

Sobotní běh s princem na zádech

přidáno: 4. 3. 2021 15:20, autor: Jana Zajícová   [ aktualizováno 5. 3. 2021 6:49 ]
Sobota 27. 2. byla pro fanoušky Vikýře plná sportu. Konal se druhý zimní virtuální dálkový běh tentokrát s malým princem na zádech. Závod byl inspirován dálkovým během Birkebenerrennet, který se každoročně koná v Norsku již od roku 1935. Závodníci běží 54 km dlouhou trať se zátěží 3,5 kg v batohu. Zátěž symbolizuje malého norského následníka trůnu Haakona Haakonsona a jeho záchranu statečnými běžci přes hory v roce 1206.
Naše Princova cesta přes kopce a města byla velmi krásná a také úspěšná. Na start virtuálního závodu se postavilo na 10 různých místech nejen v Libereckém kraji 10 rodinných týmů. Cílem bylo virtuálně společnými silami zdolat tento dálkový běh a ujít či ujít 54 km "s malým princem" v batohu na zádech. Do naší "záchranné mise" se zapojili malí i velcí běžkaři, běžci a chodci. Atmosféra závodu byla skvělá a propojení týmů i operačního střediska VERČA na dálku úplně úžasné. Děkujeme všem , kteří se zapojili. Společně jsme zase zvládli moc. A dokonce i víc!
Celkem 58,8 km zdolalo společnými silami 10 týmů na 10 místech se 2 psi 28 lidiček a sportovních srdíček a v batohu vždy jeden malý princ.
Ani po skončení sobotního běhu nebylo ještě všem cestám malého prince konec. Některé rodinné týmy se přidali k ostatním účastníkům a pokračovali ještě do úterý 3. 3. v plnění týdenní výzvy.