SPOLEČENSKÉ


Anglická konverzace - Naše anglická konverzace je určena všem dětem, které mají zkušenosti s anglickým jazykem, ale rádi by se naučily mluvit. Formou nespočetných her a metod si děti nejlépe zdokonalí pravý smysl učení se novým jazykům, a to je schopnost vyjadřovat se. Anglická konverzace využívá mluveného a zpívaného slova pro zlepšení výslovnosti a porozumění. Try it now. Informace o tomto kroužku Vám předá Andrea

Angličtina - víkendové kurzy 

Víkendové kurzy angličtiny pod vedením zkušené lektorky můžete navštěvovat každý měsíc ve Vikýři. Vždy je vypsán termín pro určitou úroveň znalostí. Kurzů se mohou účastnit jak děti, tak dospělí - rozhodující je úroveň znalosti jazyka. A na jaké jste úrovni? Karolína Vám ráda pomůže se zařadit do správného kurzu. Informace a kontakt na lektorku Vám předá Martina

Více informací naleznete ZDE


Kriminalistický kroužek - v tomto kroužku můžete nahlédnout do práce detektivů. Zjistit, jak se odebírají otisky prstů a jak se s nimi dále pracuje. Setkáte se s policejními techniky a psovody. Nahlédnete pod pokličku řešení kriminálních případů a mnoho dalšího. Bližší informace o tomto kroužku Vám předá Martina

Fotoklub - rádi fotíte a chcete se o fotografii dozvědět víc. Chcete umět najít ten správný záběr a pak si ho v počítači upravit a získat tak fotky jako od profesionála? Tak se přihlašte k nám do Fotoklubu. Zkušený fotogram Zbyněk Cincibus Vám předá své zkušenosti a můžete se od něj mnohé naučit. Součástí kroužku budou výjezdy za získáváním fotek, upravování fotek a povídání o tom, jak fotit co nejlépe. Pro tento kroužek potřebujete základní vybavení - digitální fotoaparát - stačí i v jiném médiu (tablet, telefon) a doporučujeme mít doma počítač s grafickým programem, abyste na fotkách mohli pracovat i doma. Informace o tomto kroužku Vám předá Martina


Fantasy - dračí doupě - Fantasy Dračí doupě je  hra  určena všem, kteří mají velkou fantazii a mají rádi svět plný záhad. Celosvětově oblíbená hra Dračí doupě, vtáhne účastníka do děje magické fantazy. Dračí doupě je vhodné pro děti od 12 let, podporuje tvořivost, hravost a představivost. V DDM Vikýř má Dračí doupě mnohaletou tradici a žádný hrdina nesmí chybět. Informace o tomto kroužku Vám předá Andrea.


Mládežnické kluby - jedná se o kluby pro náctileté, všichni zájemci se budou moci podílet na organizaci akcí Vikýře, podporovat rozrůstající činnost Vikýře, poznávat nové přátele, získávat nezapomenutelné zážitky, získávat zkušenosti a další.  Všichni účastníci v klubu dostanou prostor k vlastní fantazii, k týmové spolupráci, k rozvoji osobnosti, komunikace a jiné.

Barmanský kurz - Barmanem může být každý, my Vám ukážeme jak na to. S certifikovanou lektorkou si proberete nejen teorii, ale hlavně praxi barmanského řemesla, práci ve všech míchacích médiích, vyrobené drinky si ochutnáte, získáte základy barové psychologie i ekonomie. Budete umět připravit i zrealizovat párty s open barem s širokou nabídkou drinků. Kurz

můžete absolvovat ve verzi pro studenty a nebo ve verzi pro dospělé. Tento kroužek vede Martina


Škola vaření - pro děti i dospělé nabízíme gastronomický kroužek zaměřený na přípravu pokrmů, zvládání základních činností v kuchyni, kalkulaci nákladů na jednotlivá jídla. Učíme se pracovat od prvotních surovin. V tomto kroužku vaříme, pečeme, smažíme, ale učíme se také připravovat pokrmy studené kuchyně a na tvorbě obsahu kroužku se podílejí  i samotní účastníci - vaření na přání :o). Po absolvování budete schopni  připravit občerstvení na různé oslavy či uvařit dobrý oběd. Kurz můžete absolvovat ve verzi pro děti a nebo ve verzi pro dospělé.  Tento kroužek vede Martina


Historik - Kroužek zaměřený na historii, jak národů, tak řemesel, budov a to jak v České republice, tak i ve světě. Budeme navštěvovat historická místa v blízkém okolí. Navštívíme Archiv a zkusíme si každý zapátrat ve své vlastní historii rodiny. Informace o kroužku Vám předá Andrea.

Etiketa - kroužek zaměřený na získávání dovedností a návyků v rámci slušného chování. Vše bude probíhat hravou formou. Nejde o to se naučit, jak správně jíst, zdravit, atd., ale o to, jak se chovat ve společnosti, jaké jsou zásady slušného chování v různých situacích, na různých místech. Vše je podloženo texty, povídáním a ukázkami V. Špačka. Informace o kroužku Vám předá Andrea.


Deskové hry- kroužek plný deskového hraní, hraní karet, zábavných, rodinných, ale i strategických her. Hraní her na pár minut, ale i hraní her na několik hodin, na několik dnů,atd. Vítáni jsou všichni, kdo mají rádi stolní hry různých forem. Nebo kdo má doma spoustu deskovek, ale nemá dostatek hráčů, se kterými by je hrál. Informace o kroužku Vám předá Andrea.


Vizážistický kroužek - pokud jsi dívka, holčina, slečna, která se zajímá o svůj vzhled, módu, účesy, líčení, tak tento kroužek je určený právě tobě. V rámci kroužku se dozvíte, jak o sebe pečovat, jak si připravit zdravé jídlo, jak si zlepšit kondičku, jak pečovat o své vlasy, tělo, pokožku. Vyzkoušíte řadu novinek v oblasti vizáže, pozveme profesionální kosmetičku, kadeřnici, stylistku. Zkusíme si navrhnout a ušít vlastní model oblečení, vytvoříme si parfémy, mýdla a další kosmetické kousky . Informace o kroužku Vám předá Andrea.


Čarujeme- kroužek pro všechny, kteří mají rádi bylinky, aromaterapii, přírodní medicínu, astrologii, horoskopy,atd. V rámci kroužku budeme tvořit olejíčky, sirupy, povídat si o bylinkách, jejich funkci, na co jsou dobré, kdy je použít, co se z nich dá vytvořit.  Informace o kroužku Vám předá Andrea.

Hrátky  - kroužek pro malé skřítky, kteří nechtějí jen cvičit, nebo jen malovat, nebo jen zpívat a učit se na hudební nástroj, ale nejradši by zkusily všechno naráz. Kroužek Hrátky je všehochuť. Jednou budeme běhat, jednou budeme tvořit, jednou budeme hrát divadlo, půjdeme ven, budeme hrát sportovní hry, budeme si zpívat, budeme si jen tak hrát, naučíme se něco o přírodě, půjdeme do lesa, budeme pozorovat okolí, budeme prostě cokoliv nás napadne. Kroužek vede Andrea.


Cestovatelský kroužek  - kroužek plný cestování, jak po mapě, atlasu, tak po skutečné zemi. Budeme prozkoumávat různé kultury, zvát si cestovatele, kteří byli na známých i neznámých místech naší planety Země. Budeme si i povídat, co je potřeba k tomu, abychom mohli někam vyrazit, co si sbalit, jak si sbalit,atd.  Informace o kroužku Vám předá Andrea.


Broučci  - miniškolka pro ty, kteří se chys
tají v dalším roce do opravdové velké školky. Broučci mají za úkol ukázat dětem, že i bez mamky, taťky, babičky,atd. je sranda. V rámci miniškolky zpíváme, tancujeme, tvoříme, učíme se básničky, hrajeme si, učíme se dělit o věci, zvykat si na určitý režim. Kroužek je určený dětem od 2 let. Kroužek vede Andrea , Táňa a Danča.                                                                                                       

Víkendové kurzy angličtiny vede ve Vikýři Karolína Hovorková. Můžete ji kontaktovat pro bližší informace, nebo sledovat tuto záložku s aktualitami k jednotlivým kurzům.


Dramaťák – skupina III 

Je určený nejmladším a začínajícím ´divadelníků´. Kroužek vedený formou dramatické výchovy přispívá k rozvoji řeči i slovní zásoby, ke schopnosti komunikace a aktivní spolupráce s ostatními dětmi v daném kolektivu i k pocitu zdravého sebevědomí a k celkovému rozvoji osobnosti. Vede k pochopení a vyzkoušení si základních divadelních technik.

Dramaťák – skupina II 

Pro starší školáky a mírně pokročilé. Formou dramatických her a etud se pak nejen baví a relaxují, ale zároveň objevují a fixují si techniku jevištní řeči a pohybu, zvládání prostoru nejen divadelního.

U skupiny dramaťáků se nepředpokládá nastudování soutěžní inscenace.


Divadelní dramaťák  - I 

Pouze pro starší účastníky. Skupina I pro pokročilé divadelníky, kteří jsou absolventy uplynulých ročníků a taktéž již účastníci soutěžních přehlídek. Skupinová i individuální tvorba na konkrétní divadelní inscenaci, veřejná vystoupení.


Informace o divadelních kroužcích a akcích oddělení předá Jiřinka.

 

Pravidelné AKCE a NABÍDKA divadelního oddělení:

OŽIVLÝ BETLÉM  s charitou pro zvířátka z útulku – prosinec

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ MÚZA – vyhlášení tématu v listopadu, výsledky v lednu

DIVADELNÍ PŘEDVÁDĚČKA DRAMAŤÁKŮ – na závěr školního roku

ÚČAST NA PŘEHLÍDKÁCH:

NaNečisto Liberec, Turnovský drahokam, O Desenského medvěda, Turnovský Štěk, Dětská scéna, Loutkářská Chrudim

 

SEMINÁŘE, konzultace:

TERAPIE S LOUTKOU - edukační zážitková dílna s loutkou a materiálem, určená dětem se speciálními potřebami (např. s mentálním či smyslovým postižením, kombinovanými vadami). Program využívá loutky k aktivizaci účastníků a coby motivaci pro společnou tvorbu.

DĚTI A DIVADLO, DRAMATICKÁ VÝCHOVA V PRAXI -  určené všem zájemcům o divadlo s dětmi a mládeží - vedoucím dětských souborů i pedagogům, kteří  zpracovávají vlastní školní vzdělávací program pro dramatickou výchovu.

 

Angličtina

Během jednoho víkendu absolvujete v dopoledních hodinách celkem 8 lekcí zaměřených na upevnění a rozšíření znalostí, zároveň je kladen důraz na použití jazyka v praxi. Na kurzy se mohou hlásit jak jednotlivci, tak i celé skupinky, které by si rády jazyk oživily. 


UKÁZKA 
Níže můžete zhlédnout ukázku výuky, video bylo natočeno na víkendovém kurzu úrovně B2. 

Video z hodinyOBECNÉ INFORMACE KE KURZŮM

Kde:                 Vikýř, Podhorská 49, Jablonec n.N.

Kdy:                  konkrétní termíny naleznete zde, v případě uzavřené (soukromé) skupinky možno dohodou

Počet lekcí:       8 lekcí (360 minut výuky)

Přihláška:          formou on-line formuláře, případně mailem (hovorkova@vikyr.cz)

Cena:                500 Kč

Platba:              hotově na místě před začátkem kurzu nebo na účet Vikýře (43-1229150247 / 0100)

                         variabilní symbol: 1811

                         možno fakturovat i na zaměstnavatele

Úroveň:             najdete u konkrétních termínů, případně dle dohody, nutno konzultovat s lektorkou

Počet studentů: 4 – 8 ve skupině

Lektorka:           Karolína Hovorková, mail: hovorkova@vikyr.cz

Co budete potřebovat na lekce: slovník, psací potřeby, blok či papíry na poznámky, pití a jídlo dle vlastního uvážení – možnost uvaření kávy, čaje či ohřevu jídla

Materiály:          veškeré materiály dostanete přímo na místě, není potřeba dopředu shánět žádné učebnice či podobně        

K uskutečnění kurzu jsou potřeba alespoň čtyři účastníci. Plán lekcí se může měnit podle tempa, pokročilosti a přání skupiny.


VAŠE LEKTORKA  
Karolína Hovorková (hovorkova@vikyr.cz)

• certifikát úrovně C2
• certifikát TEFL (Teaching English as a Foreign Language)
• kurz Teaching with Limited Resources 
• pedagogický kurz organizovaný NIDV

 Comments